+48 660 505 445 Servis
czech arrow
Suszarnia do kukurydzy <br>STELA BITURBO

Suszarnia do kukurydzy
STELA BITURBO

WYSOKA<br> WYDAJNOŚĆ

WYSOKA
WYDAJNOŚĆ

Suszenie<br> dwufazowe

Suszenie
dwufazowe

o 15% MNIEJSZE ZUŻYCIE <br>NOŚNIKÓW GRZEWCZYCH

o 15% MNIEJSZE ZUŻYCIE
NOŚNIKÓW GRZEWCZYCH

Suszarnia do kukurydzy STELA BITURBO wykorzystuje suszenie dwufazowe i
w odróżnieniu od konkurencyjnych suszarek ma o 15% niższe zużycie paliwa i gorącego powietrza.

scroll
Przedstawiamy KARTA TECHNICZNA GALERIA REFERENCJE
Suszarnia do kukurydzy STELA BITURBO

NOWA GENERACJA SUSZARNI STELA BITURBO ZAOSZCZĘDZI DUŻO ENERGII

Dzięki nowej technologii suszenia BiTurbo firmy STELA kukurydza może być teraz suszona znacznie taniej niż do tej pory. W technologii zastosowano zupełnie nowe elementy, których zaletą jest znaczne zmniejszenie zużycia ciepła oraz ograniczenie uszkodzeń ziarna podczas suszenia. Suszarnia STELA BITURBO wykorzystuje dwa palniki, z których każdy może być ustawiony na inną temperaturę. Palniki montuje się „poprzecznie”, dzięki czemu następuje również optymalne suszenie na całej szerokości kanałów suszących. O ile w górnej części bardzo wilgotne ziarno suszy się w temperaturach od 90 do 120°C, to w dolnej części suszenie odbywa się w temperaturach znacznie wyższych (130 do 150°C).

Dzięki temu, że kukurydza suszy się stopniowo, ziarno nie ulega uszkodzeniu, a jednocześnie oszczędza się znaczną ilość energii. Jeżeli z pola sprowadza się kukurydzę o niższej wilgotności, wówczas do suszenia można użyć tylko jednego palnika, czyli tego w dolnej części, zaś górna część jest tylko podgrzewana.

 • wysoka wydajność
 • o 15% mniejsze zużycie paliwa i gorącego powietrza
 • suszenie dwufazowe
 • suszenie bez uszkadzania ziarna
 • możliwość regulacji temperatury w górnej i dolnej części suszarki
 • mniejsze zużycie energii elektrycznej
 • Technologia BiTurbo i Combi Air Clean
 • długa żywotność
 • zmniejszona objętość powietrza
 • podwyższona jakość produktu dzięki wentylacji dwukierunkowej
 • niższy poziom zapylenia dzięki filtracji powietrza odlotowego w obszarze mokrego produktu

Jak przebiega suszenie

Rewolucyjne rozmieszczenie kanałów powietrznych w suszarkach Stela z technologią BiTurbo zmniejsza wymaganą ilość ogrzanego powietrza nawet o 50%, co skutkuje zmniejszeniem zapotrzebowania na ciepło nawet o 15% w porównaniu z konwencjonalnym typem suszarki z aktywnym odzyskiwaniem ciepła. Świeże powietrze z otoczenia jest zasysane na dnie suszarni w celu podgrzania np. palnikiem na gaz ziemny, a następnie kierowane do dolnej sekcji wieży suszarni, tzw. strefy suchego ziarna wraz z podgrzanym powietrzem z tzw. strefy chłodzenia. Tutaj, w przeciwieństwie do obecnego procesu suszenia, wilgoć jest usuwana z produktu za pomocą ogrzanego do 150°C powietrza, bez uszkadzania ziarna kukurydzy, ponieważ w tym obszarze wilgotność produktu wynosi już między 18-20%. Wciąż dość gorące powietrze opuszczające obszar suchego ziarna jest następnie doprowadzane do górnej strefy suszenia za pomocą pomocniczego wentylatora osiowego, gdzie ponownie miesza się z powietrzem otoczenia zasysanym w górnej części suszarni, która jest ogrzewana drugim palnikiem do 120-130°C. Ogrzane w ten sposób powietrze przechodzi przez materiał w obszarze mokrego ziarna i jest następnie wydmuchiwane do otaczającej atmosfery przez drugi wentylator osiowy.

Combi Air Clean w celu zmniejszenia zapylenia

Kolejną nowością zapewniającą bardziej ekonomiczną pracę suszenia kukurydzy jest system odpylania Combi-Air-Clean. Zarówno technologie BiTurbo, jak i Combi-Air-Clean charakteryzują bardzo niskie wartości emisji oraz znaczne oszczędności w zużyciu gazu i energii elektrycznej.

System STELA Combi-Air-Clean zwiększa skuteczność oddzielania pyłu zbożowego, lekkich domieszek i płatków kukurydzy w całej suszarni i jednocześnie zmniejsza zużycie energii elektrycznej. W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod separacji na liniach suszących, system Combi-Air-Clean posiada strumień wylotowy powietrza suszącego podzielony na dwie części. System STELA Combi-Air-Clean osiąga do 30% niższe wartości całkowitej emisji pyłu w porównaniu do konwencjonalnych metod separacji pyłu na liniach suszących.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

KARTA TECHNICZNA

Tabela wydajności suszarek STELA BITURBO

 

Produkt suszony MDB - XN 1/10 SB MDB - XN 1/17 SB MDB - XN 2/10 SB MDB - XN 2/17 SB MDB - XN 3/13 SB MDB - XN 3/17 SB MDB - TN 1/10 SB MDB - TN 1/17 SB
Kukurydza z 25 % do 15 %.     17,4 t/h 29,6 t/h 34,9 t/h 59,1 t/h 65,0 t/h 91,0 t/h 12,5 t/h 21,1 t/h
Kukurydza z 35 % do 15 % 12,0 t/h 20,4 t/h 24,0 t/h 40,8 t/h 45,0 t/h 63,0 t/h 8,5 t/h 14,4  t/h
Pszenica z 19 % do 15 % 38,5 t/h - 77,0 t/h - - - 27,5 t/h -
Rzepak z 13 % do 9 % 30,7 t/h - 61,4 t/h - - - 22 t/h -
Napełnianie suszarni 55 t 86,5 t 110 t 173 t 228 t 295 t 43 t 65 t

GALERIA

REFERENCJE

FORMULARZ KONTAKTOWY

Śledź nas - Facebook

Dajcie nam znać...

soc soc