+48 660 505 445 Servis
czech arrow
Suszarnia zbóż STELA GDB

Suszarnia zbóż STELA GDB

WYDAJNOŚĆ<br> SUSZENIA

WYDAJNOŚĆ
SUSZENIA

NISKIE <br>ZUŻYCIE ENERGII

NISKIE
ZUŻYCIE ENERGII

ŁAGODNE <br>TRAKTOWANIE ZIARNA

ŁAGODNE
TRAKTOWANIE ZIARNA

Dostarczamy suszarnie STELA GDB do suszenia zbóż, oferujące nieograniczoną wydajność

scroll
opis video GALERIA REFERENCJE
Suszarnia zbóż STELA GDB

SUSZARNIA DO ZIARNA STELA GDB O NIEOGRANICZONEJ WYDAJNOŚCI

Seria suszarni STELA GDB (Getreide Durchlauf Breit) przeznaczona jest do suszenia przede wszystkim ziarna, przy nieograniczonej wydajności. Montowane są do elementów dostosowanych do potrzeb klienta. Urządzenia są przystosowane do zbóż i dlatego różnią się od suszarni kukurydzy głównie układem i kształtem kanałów suszących, warstwą suszonego materiału, a także dużą mocą wentylatora. Jest to również niezbędne do wydajnego chłodzenia podczas upałów podczas zbiorów zbóż. Suszarnie do ziarna GDB mogą również suszyć kukurydzę, jednak z mniejszą wydajnością.

  • wysoka niezawodność działania
  • nieograniczona moc
  • niskie zużycie czynnika grzewczego
  • długa żywotność dzięki konstrukcji suszani wykonanej z utwardzonego aluminium
  • suszenie zbóż, słoneczników, soi i kukurydzy
  • rekuperacja bierna lub czynnaa

Suszarnie z aktywnym lub pasywnym odzyskiem ciepła

Suszarnia podzielona jest w zależności od wydajności na modele jednowieżowe, a przy dużych wydajnościach na modele dwu-, trzy- i czterowieżowe. Do ogrzewania powietrza dobiera się nagrzewnicę bezpośrednią lub wymiennik, a do odpylania ogranicznik lub separator centralny.

Suszarnie STELA GDB mogą być wyposażone w pasywny lub aktywny odzysk ciepła, częściową lub całkowitą izolację, tłumiki oraz niektóre z trzech systemów automatycznej regulacji wilgotności na wylocie. Suszarnie do ziarna STELA są standardowo dostarczane z komputerem sterującym SIEMENS i sterowaniem za pomocą klawiatury zgodnie z wyświetlanymi danymi.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

OPIS

W dolnej części wieży suszarniczej znajduje się masywny cokół z urządzeniem opróżniającym, na którym montowane są poszczególne elementy wieży. Na samej górze znajduje się zbiornik napełniający. Po jednej stronie wieży znajduje się komora gorącego powietrza, po drugiej komora powietrza wylotowego. Urządzenie opróżniające jest typu rusztowego z chwilowym otwarciem za pomocą siłownika pneumatycznego. Elementem wieży jest skrzynka przelotowa, zabudowana instalacją klimatyzacyjną - kanały wlotowe i wylotowe powietrza suszącego lub chłodzącego. Grzałka (bezpośrednia lub wymiennik) otwiera się do komory gorącego powietrza od dołu lub, w przypadku zastosowania przestrzennego palnika gazowego, grzałka jest zintegrowana bezpośrednio z komorą, a grzałki zewnętrznej nie ma.

Do komory powietrza wywiewanego podłączony jest wentylator wyciągowy, który można zamontować na suficie komory lub obok szybu na ziemi. W przypadku montażu na suficie istnieje bezpośredni wylot powietrza do otoczenia lub zamontowany jest ogranicznik kurzu na wentylatorze. W przypadku wyposażenia suszarni w całkowite odpylanie z wykorzystaniem środkowego separatora bądź przy umieszczeniu filtrów tłumiących hałas, wentylator montuje się na ziemi. 

Ziarno jest podawane do leja zasypowego wieży (u góry), a jego opadanie sterowane jest częstotliwością przerw otwarcia rusztu urządzenia opróżniającego. Napełnienie suszarni jest sterowane monitorem napełniania, który przełącza ścieżki zasilania. Spadając w wieży, ziarno jest przedmuchiwane powietrzem suszącym, a następnie schładzane powietrzem otoczenia. Powietrze jest transportowane przez wentylator wyciągowy, który zasysa zarówno gorące powietrze z nagrzewnicy, jak i powietrze otoczenia do chłodzenia. Proces jest kontrolowany przez centralną jednostkę komputerową. Dodatkowym wyposażeniem suszarni do ziarna STELA GDB jest automatyczna kontrola wilgotności.

 

GALERIA

REFERENCJE

FORMULARZ KONTAKTOWY

Śledź nas - Facebook

Dajcie nam znać...

soc soc