+48 660 505 445 Servis
czech arrow
Suszarnia do kukurydzy STELA MDB

Suszarnia do kukurydzy STELA MDB

nieograniczona<br> moc

nieograniczona
moc

niskie zużycie<br> czynnika grzewczego

niskie zużycie
czynnika grzewczego

żywotność<br> do 50 lat

żywotność
do 50 lat

Suszarnie typu STELA MDB przeznaczone są do suszenia kukurydzy i pracują z rekordowo niskim zużyciem energii

scroll
opis KARTA TECHNICZNA video GALERIA REFERENCJE
Suszarnia do kukurydzy STELA MDB

SUSZARNIE DO KUKURYDZY STELA MDB DO EKONOMICZNEGO SUSZENIA

Obróbka ziarna przez suszenie, czyli również suszenie kukurydzy, to najdoskonalsza metoda konserwacji, która jest niezbędna w przypadku przechowywania kukurydzy, słonecznika i rzepaku. Udowodniono naukowo, że suszenie kukurydzy z wykorzystaniem suszarni STELA jest łagodne dla ziarna, dzięki czemu nie ulega ono uszkodzeniu, a kiełkowanie jest ograniczone.

Do suszeni kukurydzy jest przeznaczona seria suszarni MDB (Mais Durchlauf Breit). Suszarnie te charakteryzują się rekordowo niskim zużyciu energii. Mogą być wyposażone w dwa wentylatory do aktywnego odzysku ciepła. Dzięki pneumatycznie sterowanemu wyładowaniu uderzeniowemu i zróżnicowaniu przestrzeni roboczej wały mogą w jednym przejściu suszyć mokrą kukurydzę o wilgotności do 35%. Zakresy mocy i wyposażenia poszczególnych suszarni STELA są bardzo szerokie i tylko od klienta zależy jaką wydajność i w jakim sprzęcie wybierze. W suszarniach MDB można również suszyć ziarno.

Zaletą suszarni STELA jest, oprócz wysokiej wydajności, żywotność fizyczna do 50 lat. Jakość tych suszarni kukurydzy potwierdza również liczba instalacji w Czechach, Słowacji i Polsce, która wynosi już blisko 300 od początku istnienia firmy.

  • nieograniczona moc
  • niskie zużycie czynnika grzewczego
  • niskie zużycie energii
  • żywotność do 50 lat
  • niezawodność działania
  • od określonego rozmiaru możliwość aktywnej rekuperacji
  • elastyczna modułowa konstrukcja
  • łagodne traktowanie suszonego ziarna

Konfiguracja suszarni STELA MDB jest zawsze opcjonalna

Suszarnia STELA MDB wykonana jest z utwardzonego aluminium, które ma absolutną odporność na korozję. Zestaw STELY jest zawsze opcjonalny, natomiast klientowi oferujemy kilka opcji ogrzewania, klimatyzacji, odzysku ciepła, redukcji zapylenia, hałasu oraz automatycznej kontroli wilgotności.

Wszystkie typy suszarni są sterowane przez automat przemysłowy Siemens regulowany klawiaturą zgodnie z danymi wyświetlanymi na wyświetlaczu.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Opis

W dolnej części wieży suszarniczej znajduje się masywny cokół z urządzeniem opróżniającym, na którym montowane są poszczególne elementy wieży. Na samej górze znajduje się zbiornik napełniający. Po jednej stronie wieży znajduje się komora gorącego powietrza, po drugiej komora powietrza wylotowego. Urządzenie opróżniające jest typu rusztowego z natychmiastowym otwieraniem za pomocą siłownika pneumatycznego. Elementem wieży jest skrzynka przelotowa wypełniona instalacją klimatyzacyjną - kanały dolotowe i wylotowe powietrza suszącego lub chłodzącego. Świeże powietrze z otoczenia jest zasysane do komory gorącego powietrza w dolnej części przez żaluzje wlotowe, które jest następnie ogrzewane przez palnik gazowy (gaz ziemny, LPG). Alternatywnie suszarnię można wyposażyć w komorę spalania z palnikiem monoblokowym do lekki olej opałowy (bezpośrednie, pośrednie ogrzewanie). Do komory powietrza wywiewanego podłączony jest wentylator wyciągowy, który może być wyposażony w ogranicznik zapylenia lub tłumik. Aktywny system rekuperacji obejmuje dodatkowy wentylator na dole wieży suszarniczej, który następnie tworzy hermetyczną jednostkę.

Jak działają suszarnie MDB

 Ziarno podawane jest do zbiornika zasypowego wieży suszarni (w górnej części), a jego opadanie sterowane jest częstotliwością odstępów otwarcia rusztu urządzenia opróżniającego. Suszarnia jest utrzymywana w stanie napełnienia za pomocą monitora napełnienia, który przełącza ścieżki podawania. Spadając w wieży, ziarno jest przedmuchiwane powietrzem suszącym, a następnie schładzane powietrzem otoczenia. Powietrze jest transportowane przez wentylator wyciągowy, który zasysa zarówno gorące powietrze z nagrzewnicy, jak i powietrze otoczenia do chłodzenia. Wentylator recyrkulacyjny pompuje medium suszące od wylotu do wlotu. Proces ten jest kontrolowany przez centralną jednostkę komputerową. Dodatkowym wyposażeniem suszarni MDB jest automatyczna kontrola wilgotności.

Inwestycja w suszarnię STELA szybko się zwróci!

Z doświadczenia wiadomo, że suszarki Stela-Laxhuber wyróżniają się niskim zużyciem energii i że jednostkowe koszty paliwa są niskie w przypadku suszenia 1 t przy wilgotności 1%.  Z doświadczenia wiemy, że jeśli suszarnię Stela wykorzystamy do suszenia kukurydzy oraz częściowo do suszenia rzepaku i zbóż, to okres zwrotu inwestycji wynosi od 2 do 4 lat.

Więcej o suszarniach stacjonarnych Stela

KARTA TECHNICZNA

Tabela wydajności suszarni STELA MDB

 

Typ Jednostki Wydajność Podczas suszenia Nota
MDB-TN 1/4 S  t.h-1 3,3 z 35% na 15% kukurydza
MDB-TN 1/7 S  t.h-1 5,6 z 35% na 15%  kukurydza
MDB-XN 1/7 S t.h-1 8,4 z 35% na 15%  kukurydza
MDB-XN 2/12  t.h-1 28,8 z 35% na 15%  kukurydza

GALERIA

REFERENCJE

FORMULARZ KONTAKTOWY

Dajcie nam znać...

soc soc