+48 660 505 445 Servis
czech arrow
Sterowanie za pomocą komputera

Sterowanie za pomocą komputera

ŁATWE<br> STEROWANIE

ŁATWE
STEROWANIE

USŁUGA <br> ZDALNEGO DOSTĘPU

USŁUGA
ZDALNEGO DOSTĘPU

SYSTEM ZAPROGRAMOWANY<br> ZGODNIE Z POTRZEBAMI KLIENTA

SYSTEM ZAPROGRAMOWANY
ZGODNIE Z POTRZEBAMI KLIENTA

Komputerowe sterowanie linią pozbiorową to najnowocześniejszy system sterowania

scroll
PREZENTACJA OPIS PRODUKTU REFERENCJA
Sterowanie za pomocą komputera

STEROWANIE LINĄ DO ZBIORÓW ZA POMOCĄ KOMPUTERA

Sterowanie linią pożniwną za pomocą komputera to nowoczesny system sterowania, w którym operator uruchamia wybrany program, klikając myszką na schemacie sterowania na monitorze komputera w sterowni. System jest zaprogramowany dokładnie według potrzeb i życzeń inwestora. Wszystkie niezbędne dane i statusy są monitorowane i rejestrowane. Aktualny stan napełnienia silosów, temperatura ziarna w silosach, temperatura zewnętrzna i wilgotność to podstawowe dane, które operator widzi i ocenia bezpośrednio na monitorze komputera. System startu wentylacji zależny jest od aktualnego stanu powietrza zewnętrznego, temperatury, wilgotności i czasu, a jego celem jest jak największe wyrównanie różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz silosu, aby zapobiec kondensacji i tym samym degradacji przechowywanego ziarna.

  • łatwe sterowanie
  • system jest programowany zgodnie z potrzebami klienta
  • integracja sterowania suszarnią STELA z naszym oprogramowaniem sterującym
  • onitorowanie i rejestracja wszystkich uzyskanych danych
  • możliwość obsługi przez zdalny dostęp
  • łatwe dodawanie systemu w przypadku przedłużenia linii

Prosta obsługa

Ważne statusy mogą być wyświetlane zdalnie, np. na urządzeniu mobilnym. Wykorzystujemy również zdalny dostęp do natychmiastowych interwencji serwisowych oraz monitorowanie stanów awaryjnych w celu identyfikacji potencjalnych usterek. Sterowanie całą linią po zbiorach odbywa się za pomocą panelu kontrolnego zainstalowanego na komputerze osobistym z systemem Windows XP oraz Control Web 6.1. Może być używany do uruchamiania silników, zamykania lub otwierania klap i bramek. 

Sterowanie maszynami i uruchamianie ścieżek jest bardzo proste i intuicyjne. Jeśli chcemy np. uruchomić określoną drogę transportową, ustawiamy klapy i wrota w odpowiednich pozycjach lewym lub prawym przyciskiem myszy i klikamy lewym przyciskiem myszy na maszyny, które chcemy uruchomić (jeśli chcemy wyłączyć maszynę, klikamy na nią prawym przyciskiem myszy). Przed uruchomieniem pierwszej maszyny w ścieżce technologicznej, automatycznie włączy się klakson ostrzegawczy.

WYSŁAĆ ZAPYTANIE

OPIS PRODUKTU

Automatyczne uruchamianie maszyn

System ustawiony jest między innymi na automatyczne uruchamianie maszyn związanych z oczyszczalnią. Oznacza to, że po uruchomieniu oczyszczacza wszystkie powiązane przenośniki i wentylatory, w tym wentylator cyklonu, uruchomią się automatycznie.

Automatyzacja silosów

Dolne wentylatory napowietrzające i górne wentylatory wyciągowe są uruchamiane ręcznie, kliknięciem na odpowiedni wentylator lub za pomocą timera. Panel ustawień timera jest wyświetlany po kliknięciu przycisku „Czasowanie wentylatorów”. Godziny pracy wentylatora w danym silosie można ustawić osobno dla każdego silosu. Praca wentylatorów jest blokowana przez temperaturę zewnętrzną i wilgotność, wartości ustawia się w tym panelu.

Pomiar poziomu

Wskaźniki poziomu są zainstalowane w silosach głównych oraz w silosie magazynowym suszarni. Pokazują one wolną przestrzeń w metrach z dokładnością 0,1 m. Czujniki maksymalnego poziomu są zainstalowane w skrzyniach transportowych. Gdy dojdzie do zamknięcia czujnika, na ekranie zaświeci się kontrolka oraz zabrzmi sygnalizator oraz pojawi się okno powiadomienia. W tym samym czasie zatrzymuje się pierwszy przenośnik do silosu.

Pomiar temperatur

W silosach głównych instalowane są przewody termometrów, których ilość wynika ze średnicy silosu. Pomiar wykonywany jest w sposób ciągły (jeśli komputer jest włączony). W panelu pomiaru temperatury można ustawić granicę, od której odczyt temperatury zmienia kolor na czerwony. Sygnalizacja ta zależy od poziomu w silosie (uwzględniane są tylko temperatury w ziarnie, a nie w pustej przestrzeni nad nim), a ustawienie jest oddzielne dla każdego silosu. Zmierzone temperatury są codziennie rejestrowane w archiwum. Każdy silos posiada własne archiwum, które podzielone jest według miesięcy kalendarzowych, natomiast okres archiwizacji wynosi jeden rok. Zarchiwizowane temperatury mogą być wyświetlane i drukowane w formie tabeli lub wyświetlane w postaci wykresu barwnego

REFERENCJA

FORMULARZ KONTAKTOWY

Dajcie nam znać...

soc soc