+48 660 505 445 Servis
czech arrow

Uroczyste otwarcie linii poprodukcyjnej w Osówiec


24 sierpnia na terenie zakładu w Osowcu należącego do Grupy Fundacji Potulickiej w Polsce odbyło się święto plonów połączone z ceremonią poświęcenia i otwarciem rozbudowanego kompleksu linii poplonowych.

24 sierpnia na terenie zakładu w Osowcu należącego do Grupy Fundacji Potulickiej w Polsce odbyło się święto plonów połączone z ceremonią poświęcenia i otwarciem rozbudowanego kompleksu linii poplonowych.

Z tej świątecznej okazji, my jako Grupa PAWLICA, dostawca technologii ogólnej, byliśmy obecni, aby życzyć klientowi samych sukcesów w biznesie, obfitych plonów, bezproblemowej pracy oraz podziękować za współpracę, która rozpoczęła się od pierwszego etapu budowy ponad 7 lat temu.

W Grupie Fundacji Wanderer produkcja roślinna realizowana jest w CGFP i ośmiu spółkach. Obszar, na którym działają spółki to ponad 5.100 ha gruntów ornych i ponad 1.000 ha użytków zielonych. Pozostały obszar stanowią stawy (około 400 ha) zarządzane przez CGFP Ryby Sp. z o. o. Na terenie gminy znajdują się również nieużytki, lasy, zabudowania, rowy i drogi.

Grupa stawia na najnowsze technologie, automatyzację maszyn, które sukcesywnie wdraża w swoim rolnictwie precyzyjnym umożliwiając nowoczesne zarządzanie i optymalizację produkcji.

Kompleks magazynowo-suszarniczy w Osowcu został oddany do użytku latem 2016 roku. Nowoczesna infrastruktura technologiczna pozwala obecnie na efektywne gospodarowanie zasobami w zakresie przetwarzania surowca i czyszczenia ziarna o wydajności do 100 t/h oraz suszarni o wydajności do 75 t/h w zależności od wilgotności początkowej ziarna. 

Nasza współpraca z CGFP doczekała się więc trzeciego etapu, w którym jeszcze bardziej rozbudowaliśmy linię klienta o 6 nowych włoskich silosów FRAME typu FP 16/22 oraz przenośniki Skandia serii Industry - I 100.

Procesy logistyczne związane z przyjmowaniem i wydawaniem towarów są w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu średni czas załadunku 25 ton surowca nie przekracza 20 minut.

Działanie linii owocuje co roku rzeszą zadowolonych klientów. Zajmuje się skupem i sprzedażą produktów rolnych jako certyfikowany punkt skupu z magazynem. W ofercie są również nawozy, nasiona i środki ochrony roślin wiodących producentów.

Grupa PAWLICA dziękuje Państwu za wieloletnią współpracę i życzy sukcesów w kolejnych latach.

Dajcie nam znać...

soc soc