+48 660 505 445 Servis
czech arrow

Tegoroczny tytuł Linii Żniwnej Roku ponownie należy do Moravii!


PAWLICA s.r.o., AGROCHEMA, spółdzielnia i V-STAV A, spol. s r.o. wspólnie świętowały nową linię żniwną roku 2023! Gratulacje!

Otwarcie nowej linii pożniwnej PAWLICA w miejscowości Valeč

W październiku br. ponad 150 osób, naszych partnerów, klientów czy przyjaciół z branży oraz ich bliskich, przyjęło zaproszenie na inaugurację nowo wybranej Żniwnej Linii Roku. Biorąc pod uwagę porę roku, poświęciliśmy tę okazję również obchodom Święta Plonów i uświetniliśmy cały dzień małą wieczorną uroczystością z okazji 25-lecia naszej firmy PAWLICA, na którą przybyli nasi wieloletni dostawcy najlepszych technologii, jakie ma do zaoferowania nasza branża.

To był i jest dla nas wielki zaszczyt, że nasze partnerstwa z takimi markami jak Stela Laxhuber, Skandia Elevator i Gebr.Ruberg trwają od początku istnienia naszej firmy i nadal się pogłębiają. Wspólnie mieliśmy okazję świętować to podczas wieczornego spotkania w browarze Dalešický, gdzie kręcono film Postřižin.

Tytuł najlepszej linii pożniwnej 2023 roku został w tym roku przyznany AGROCHEMIE, spółdzielni z centrum Valeč.

Linia znajduje się w pięknej okolicy południowo-zachodnich Moraw, na granicy Wyżyny Czesko-Morawskiej i Moraw Południowych. Obecnie spółdzielnia gospodaruje na 4 400 ha gruntów rolnych, z czego 4 200 ha to grunty orne. Produkcja roślinna w spółdzielni zależy od istniejących warunków naturalnych i możliwości marketingowych. Najważniejszymi uprawami są zboża, reprezentowane głównie przez pszenicę ozimą i jęczmień ozimy. Uprawia się również rzepak ozimy, mak i rośliny pastewne.

Planując budowę nowej linii, inwestor Pan Ing. František Komárek, prezes zarządu, zdecydował się na naszą firmę, dzięki referencjom, które nasza firma zbudowała na Morawach Południowych. Morawy od dawna są naszym udanym terytorium, na którym działamy i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni.

Najbardziej ekonomiczna suszarnia kukurydzy STELA MDB

Przed rozpoczęciem chrztu nowej linii nasi goście mieli okazję zapoznać się z największą suszarnią Stela MDB w Europie - XN 4/20 SB, która została zbudowana przez pobliską firmę ZEA a.s. Hostěradice pana Ing. Pevný, który był również naszym szanownym gościem.

Naszym celem jest ciągły rozwój i doskonalenie naszych realizacji.

Mamy nadzieję, że ta linia będzie po prostu "idealna" dla inwestora, będzie działać sprawnie, będzie co roku pełna i będzie przynosić zyski.

Życzymy satysfakcji, która nas napędza

Powodzenia

Zespół Pawlica

Dziękujemy za współpracę: Projektant - Ing. Jakub Tuháček, dostawca konstrukcji stalowych - AGE s.r.o., instalacja elektryczna - AT Com plus, a.s., kierownik budowy - Václav Bouz, wykonawca dolnej konstrukcji - V-STAV A, spol. s r.o., pozwolenie na budowę - inż. Josef Matoušek, Producent silosów - BROCK GRAIN SYSTEMS, Producent suszarni - Stela Laxhuber GmbH, Przenośniki - Skandia Elevator AB, Oczyszczalnie - Gebr.Ruberg.

Dostarczone technologie

  • Urządzenie do wstępnego czyszczenia ziarna Gebr.Ruberg RUV 200
  • Czyszczalnia ziarna RVS 120 również Gebr.Ruberg.
  • 2x silos akumulacyjny EH 18314 o pojemności 2x 297 m3
  • 6 silosów Brock Everest E-05421 o pojemności 6x 3900 m3 z obrotowymi przenośnikami wyładowczymi Skandia KTIS 18/25 o wydajności 60 t/h.
  • 4x kosz zasypowy KS 30 o pojemności 4x 42 m3.
  • Niemiecka suszarnia Stela GDB - XN 1/7-S
  • Przenośniki Skandia Heavy Duty 120 t/h serii Power
  • Redler bezresztkowy Skandia KTH 30/33 o wydajności 80 t/h,
  • Przenośnik ślimakowy SØBY ST 205

Kompletne konstrukcje stalowe dostarczone przez AGE s.r.o.

Dajcie nam znać...

soc soc