+48 660 505 445 Servis
czech arrow

Linię pozbiorową w 2021 r.


Czwartek 16 września był uroczystym dniem, w którym otworzyliśmy i przekazaliśmy nową linię do zbioru poplonów PAWLICA firmie ÚSOVSKO a.s. w regionie Ołomuńca.

Jednocześnie, przy okazji Dnia Otwartego, ta właśnie realizacja została ogłoszona Linią Żniwną Roku 2021! Budowa rozpoczęła się na przełomie 2021 roku i została zainaugurowana właśnie dziś, niespełna trzy czwarte roku później.

Całość realizacji obejmuje zabudowę ocynkowanych silosów zbożowych amerykańskiej firmy BROCK serii Everest, które ustawione są w układzie liniowym ułatwiającym organizację i obsługę całej linii. Linia w Úsovie jest wyposażona w kosz odbiorczy bez pozostałości i drogi o wydajności 150 t/h w połączeniu z niemiecką oczyszczalnią GEBR.RUBERG. Kolejną z dostarczonych technologii jest linia suszarnicza, w której również dominuje niemiecka technologia - suszarnia ciągła STELA w wykonaniu GDB. Cała linia po żniwach jest sterowana z centralnej dyspozytorni operatora za pomocą najnowocześniejszych urządzeń sterujących, gdzie operator uruchamia wybrany program za pomocą schematu użytkownika linii po żniwach.  Odbiór, czyszczenie, suszenie i inne elementy linii po zbiorach działają zatem w pełni automatycznie. W zasadzie tylko jeden silosman będzie mógł obsługiwać linię do zbiorów w głównym obszarze zbiorów.

Wszyscy goście mogli zwiedzić całą linię w ciągu dnia w towarzystwie naszych doświadczonych menedżerów z przewodnikiem. Bardzo cenimy sobie również osobistą wizytę przedstawicieli firm Brock i Skandia Elevator, naszych partnerów w zakresie dostaw technologii.

Życzymy firmie ÚSOVSKO a.s. samych sukcesów i jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego przedsięwzięcia.

Relacja z całego dnia świątecznego zostanie opublikowana na Agroportal24.cz w najbliższych dniach, dziękujemy za współpracę.

Zespół PAWLICA

Dajcie nam znać...

soc soc