+48 660 505 445 Servis
czech arrow
Mobilna suszarnia do ziarna<br> STELA UNIVERSAL

Mobilna suszarnia do ziarna
STELA UNIVERSAL

SUSZENIE ZIARNA

SUSZENIE ZIARNA

ŁATWA INSTALACJA

ŁATWA INSTALACJA

URZĄDZENIE MOBILNE

URZĄDZENIE MOBILNE

Mobilne suszarnie do ziarna STELA UNIVERSAL można bardzo łatwo zainstalować w każdym gospodarstwie.
Oprócz ziaren nadają się również do suszenia małych nasion.

scroll
opis GALERIA REFERENCJE
Mobilna suszarnia do ziarna STELA UNIVERSAL

SUSZARNIE MOBILNE NADAJĄCE SIĘ DO ZBÓŻ I INNYCH ZIARNA

Ciągły proces suszenia zboża jest korzystny w przypadku rozdrobnienia ziarna.  Mobilność suszarni to przede wszystkim szybki montaż gotowej maszyny, która została przetestowana w fabryce oraz możliwość przeniesienia jej w różne miejsca. Seria STELA UNIVERSAL oferuje w pełni wyposażone suszarnie, montowane na podwoziu wraz z rozdzielnicą. Posiadają własny kosz przyjęciowy do załadunku ładowaczem i wywiezienia na platformę o wysokości do 10 m. Suszarnie przeznaczone są do suszenia rzepaku, ziarna lub kukurydzy, natomiast mogą suszyć w sposób ciągły lub partiami. Suszarnia UNIVERSAL jest często umieszczana jako gotowa maszyna za pomocą dźwigu do wnętrza linii pozbiorowej, a podwozie wraca do zakładu produkcyjnego. Występuje w wydajnościach 12, 18 i 25 t/h.

  • łatwa integracja z linią pozbiorową bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę
  • możliwa zmiana lokalizacji
  • żywotność powyżej 30 lat
  • szybka instalacja
  • zintegrowany przenośnik załadunkowy i rozładunkowy
  • suszenie zbóż i innych surowców

Suszarnia z pracą wsadową lub ciągłą

Napełnianie suszarni zbożem przez kosz przyjęciowy może odbywać się za pomocą ładowacza czołowego lub przenośnika. Po napełnieniu programuje się pracę wsadową lub ciągłą. Podczas suszenia wsadowego ziarno krąży w suszarni przez określony czas, a następnie jest wypuszczane. Podczas suszenia ciągłego ziarno przechodzi przez wał w sposób ciągły, a jego wilgotność jest regulowana przez prędkość przejścia. Zsypem i spustem ziarna steruje programator, który za pomocą pneumatycznych siłowników podaje świeże lub suszone ziarno na przenośnik.

Suszarnia pracuje przy podciśnieniu, gorące powietrze jest zasysane z nagrzewnicy przez wieżę do komory wywiewowej. Powietrze chłodzące jest po doprowadzeniu mieszane z powietrzem suszącym. Suszarnie mobilne UNIVERSAL są standardowo wyposażone w ogranicznik zapylenia oraz przepustnice powietrza wtórnego do suszenia drobnych nasion.

Więcej informacji

opis

Kompaktowa wieża suszarnicza suszarni STELA UNIVERSAL wyposażona jest w dolnej części w wannę dostępową, nad którą znajduje się sterowane pneumatycznie urządzenie opróżniające oraz elementy wieży. Jeden z nich jest chłodzący, pozostałe zaś suszące. Lej zasypowy suszarki przystosowany jest do przeprowadzenia przenośnika. Napełnianie i opróżnianie zapewniają redlery i elewatory. Z przodu znajduje się stożkowa komora gorącego powietrza z nagrzewnicą, z drugiej strony stożkowa komora wywiewna z wentylatorem. Suszarnia posiada kompletnie zamontowaną instalację elektryczną wraz z szafą sterowniczą, a także palnik i elementy sterujące.  Suszarnia UNIVERSAL jest połączona przegubowo z podwoziem typu side-by-side, na które można opuścić całą wieżę za pomocą siłowników hydraulicznych, a następnie przetransportować ją.

Tabela wydajności suszarni stela UNIVERSAL

 

Typ suszarni Jednostki Wydajność Przy suszeniu Rośliny
UNIVERSAL 12 t.h-1 12 z 19% na 15% Zboża
UNIVERSAL 18 t.h-1 18 z 19% na 15% Zboża
UNIVERSAL  25 t.h-1 25 z 19% na 15% Zboża

GALERIA

REFERENCJE

FORMULARZ KONTAKTOWY

Dajcie nam znać...

soc soc