+48 660 505 445 Servis
czech arrow
Suszarnie prevoźne do kukurydzy STELA MUF

Suszarnie prevoźne do kukurydzy STELA MUF

szybka<br> instalacja

szybka
instalacja

URZĄDZENIE<br> MOBILNE

URZĄDZENIE
MOBILNE

SKUTECZNE<br> SUSZENIE KUKURYDZY

SKUTECZNE
SUSZENIE KUKURYDZY

Suszarnie prevoźne STELA MUF o wydajności do 150 t/dobę zapewniają wydajność suszenia kukurydzy w gospodarstwach nawet bez linii pozbiorowej.

scroll
opis GALERIA REFERENCJE
Mobilna suszarnia do kukurydzy STELA MUF

IDEALNE ROZWIĄZANIE DLA FIRM BEZ LINII DO ZBIORÓW

Seria suszarni mobilnych STELA MUF jest przeznaczona przede wszystkim do suszenia kukurydzy, słonecznika i rzepaku. To idealne rozwiązanie dla rolników i firm bez linii pozbiorowej. Suszarnie MUF mogą pracować bezpośrednio na polu lub w zagrodzie. Dzięki niskiemu zużyciu czynnika grzewczego suszarnie MUF są porównywalne do stacjonarnych suszarni wieżowych. Zaletą jest również szybki zwrot z inwestycji! Modele suszarni STELA MUF oferują wydajność suszenia kukurydzy od 45 do 150 t/dobę.

 • szybka instalacja
 • nie jest wymagane pozwolenie na budowę
 • możliwa zmiana lokalizacji
 • prosta obsługa
 • dźwiękowa i świetlna sygnalizacja zakończenia suszenia
 • nadaje się do suszenia kukurydzy, rzepaku, słonecznika
 • automatyczna kontrola temperatury MultiTerm
 • monitorowanie wilgotności tensometru,
 • wysokiej jakości suszenie bez uszkadzania ziarna
 • wykonany z utwardzonego aluminium
 • żywotność powyżej 30 lat
 • możliwość ciągłego odpylania przenośnika obiegowego podczas całego procesu suszenia - usuwa tylko plewy, zaś połówki ziaren pozostają w materiale

Jak działają suszarnie mobilne STELA MUF

Napełnianie suszarni zbożem przez kosz przyjęciowy może odbywać się za pomocą ładowacza czołowego lub przenośnika. Po napełnieniu programowany jest proces suszenia, który następnie przebiega całkowicie automatycznie przez kilka godzin, przy czym suszenie odbywa się partiami. Ziarno krąży w suszarni z wybraną prędkością i jest wystawione na przepływ powietrza suszącego, najpierw o wysokiej temperaturze, zaś w drugiej fazie w temperaturze niższej. Następnie ma miejsce faza schłodzenia wsadu powietrzem z otoczenia i zatrzymanie procesu. Suszarnia jest następnie opróżniana za pomocą konwencjonalnego przenośnika zgrzebłowego na przenośniku lub podłodze w celu dalszej obsługi ładowacza czołowego. Dzięki niskiemu zużyciu czynnika grzewczego suszarnie MUF są porównywalne do stacjonarnych suszarni wieżowych. Zaletą jest również szybki zwrot z inwestycji!

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Opis

Przestrzeń robocza suszarki STELA MUF (Mais Umlauf Fahrbar) składa się z pionowego szybu pomiędzy zewnętrzną i wewnętrzną perforowaną ścianą, podczas gdy powietrze suszące przechodzi przez warstwę materiału w poprzek. Warstwa susząca materiału wynosi 0,5 m, a perforacja ściany pozwala na suszenie nawet małych nasion rzepaku. Całość zamontowana jest na jednoosiowym podwoziu. Dwa szyby suszące wyposażone są na dole w turnikiety i są otoczone przenośnikiem zgrzebłowym. Z przodu znajduje się obszerny kosz odbiorczy, z drugiej strony wentylator i nagrzewnica powietrza.  Wały suszące mają ściany wykonane z blachy perforowanej wzdłużnie. Pomiędzy wałami znajduje się komora wlotu powietrza, do której otwiera się rura przyłączeniowa od wentylatora. Wentylator jest umieszczony „poziomo”, a cylindryczna bezpośrednia nagrzewnica powietrza jest podłączona do otworu ssącego.

Wyposażenie suszarek STELA MUF

 • dźwiękowa i świetlna sygnalizacja zakończenia suszenia
 • automatyczna kontrola temperatury MultiTerm
 • monitorowanie wilgotności tensometru,

Tabela wydajności suszarek STELA MUF

 

Typ suszarki Jednostki  Wydajność Podczas suszenia
MUF  45 t za 24h 45  z 35% na 15%
MUF  70 t za 24h 70  z 35% na 15%
MUF  110 t za 24h 110  z 35% na 15%

GALERIA

REFERENCJE

FORMULARZ KONTAKTOWY

Śledź nas - Facebook

Dajcie nam znać...

soc soc