+48 660 505 445 Servis
czech arrow
Historia firmy

Historia firmy

JAKOŚĆ

JAKOŚĆ

NIEZAWODNOŚĆ

NIEZAWODNOŚĆ

PARTNERSTWO

PARTNERSTWO

Początki firmy PAWLICA s.r.o. sięgają 1998 roku. Firma od początku dostarcza na rynek czeski technologie do pozbiorczej obróbki zbóż.

scroll
Historia firmy

HISTORIA FIRMY

Początki firmy PAWLICA s.r.o. sięgają 1998 roku, kiedy to jej założyciel inż. Rudolf Pawlica, postanowił porzucić karierę w Instytucie Badawczym Techniki Rolniczej w Pradze-Řepy i rozpoczął karierę biznesową. Firma od początku dostarcza na rynek czeski technologie do pozbiorczej obróbki zbóż. Tematyka linii pozbiorowych stała się wiodącą w życiu inż. Rudolfa Pawlicy.

W 1998 roku Rudolf Pawlica założył pod swoim nazwiskiem spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i powrócił do suszenia zbóż. Firma zbudowała pierwszą suszarnię Stela w 1995 roku w Šatovie. Dzięki ekspansji kukurydzy i rzepaku w kolejnych latach nastąpił wielki rozwój suszarni, a PAWLICA s.r.o. stała się wiodącą firmą w swojej dziedzinie. Następnie do swojego portfolio dołączyła także inne marki renomowanych producentów zagranicznych, których nadal stanowią podstawę oferty firmy. Inż. Pawlica był ojcem chrzestnym suszarni ze Strážova, z których ponad 600 zostało zainstalowanych w Czechach i na Słowacji podczas jego trzydziestoletniej pracy w instytucie badawczym. W tym czasie zdobył ogromną wiedzę techniczną oraz wpadł na wiele pomysłów, które później wykorzystał w biznesie. Tak trafił między innymi na niemieckiego producenta suszarni STELA, na którym firma opiera swoje projekty do dziś.

Dajcie nam znać...

soc soc