+48 71 727 14 36
   +48 791 488 732
PAWLICA E-SHOP
  • Czech798
  • English804
  • Polish805
  • Slovak

Firma Pawlica przedstawiła nowe produkty w swojej nowej ekspozycji na stoisku

Firma Pawlica przedstawiła nowe produkty w swojej nowej ekspozycji na stoisku

BoMill, Siemens i Jesma – to są trzy nowe nazwy, które do swojego produktowego portfolio wprowadziła i zaprezentowała na targach Techagro 2016 spółka Pawlica s. r. o.  A przecież nie były to jedyne nowości. Firma zaprezentował gościom zupełnie nowe stoisko z nowoczesnym i bardzo atrakcyjnym designem.

W tym roku spółka Pawlica s. r. o. rozszerzyła swój asortyment o przemysłową technologię ważenia JESMA, systemy pomiarów i regulacji SIEMENS i wysokiej jakości sortery do ziarna BOMILL. Te nowości zaprezentowała ona na targach Techagro w Brnie, które odbyły się w dniach 3 – 7 kwietnia. Dwa ze swoich produktów zgłosiła ona również do konkursu na najlepszy eksponat - Grand Prix Techagro 2016. Mowa o sorterze bonitacyjnym TriQ 30 i suszarce do kukurydzy Stela BiTurbo, które również zaliczają się do najnowszych urządzeń technologicznych.

Suszarki STELA należą do nośnych i najdłużej oferowanych produktów spółki Pawlica s. r. o., podobnie, jak silosy zbożowe BIN i BROCK, oczyszczarki do zbóż RUBERG, przenośniki SKADNIA, JE-MA i HUTCHINSON oraz przyrządy laboratoryjne PFEUFFER.

Ekonomiczne suszenie z BiTurbo

Suszarka BiTurbo jest oryginalną koncepcją wykorzystującą dwufazowy proces suszenia, w którym korzysta się z różnych temperatur powietrza do suszenia. W pierwszej fazie, w której dochodzi do uwolnienia dużej ilości wilgoci, płody rolne są suszone powietrzem o niższej temperaturze, niż zwykle. W drugiej fazie wykorzystuje się powietrze wstępnie podgrzane ciepłem odzyskanym przy chłodzeniu już wysuszonego ziarna, dogrzane do jeszcze wyższej temperatury. To pozwala na osiągnięcie większej wydajności suszenia przy zużyciu znacznie mniejszej ilości powietrza do suszenia, co pozytywnie wpływa na ograniczenie zużycia energii, mniejsze uszkodzenia suszonego produktu i mniejszą emisje pyłów.

Rozwiązanie techniczne ogrzewania suszonych płodów rolnych jest oryginalnym systemem producenta Stela. Zastosowanie kombinowanego ogrzewania suszonych płodów w dwóch różnych temperaturach i przepływu powietrza procesowego w przeciwprądzie pozwala osiągnąć bardziej równomierne wysuszenie i mniejsze uszkodzenia ziarna. Najważniejsze jest jednak osiągane średnie zużycie energii, które zgodnie z badaniami eksploatacyjnymi jest na poziomie 3,319 MJ/ kg  (0,92 kW/kg) na odparowanie wody, co średnio stanowi o 15 % mniej, niż w rozwiązaniach konkurencyjnych. Wyraźnie mniejsza jest też emisja zanieczyszczeń stałych TZL w wilgotnym powietrzu wypuszczanym do atmosfery.

Rewolucja w sortowaniu ziarna według jakości

Nowoczesne urządzenia do sortowania ziarna zgodnie z jakością spółki BoMill  są oparte na unikalnej technologii identyfikacji przy częstotliwości radiowej w kombinacji ze spektroskopią wykorzystującą bliską podczerwień, która umożliwia sortowanie poszczególnych ziaren zbóż zgodnie z ich jakością (zawartość białka, szklistość i występowanie patogenów szczepu Fusarium). Takiego rozwiązania nie oferuje żadna inna spółka.

Firma Pawlica s. r. o. oferuje na czeskim rynku dwa modele. Pierwszym jest sorter ziarna TriQ, który jest przeznaczony do sortowania w dużej skali. Jest on wykonany z wysokiej jakości standardowych komponentów o dobrze udokumentowanej historii. Koncepcja modułowej konstrukcji jest gwarancją dużej niezawodności, łatwej instalacji i nieprzerwanej pracy w środowisku przemysłowym. TriQ jest idealny na przykład do młynów, słodowni i silosów, które chcą w pełni wykorzystać potencjał swojego ziarna. Jak mówi pełnomocnik firmy, inż. Petr Pawlica, sorter TriQ zapewnia zarówno eliminowanie zaatakowanych ziaren, jak i wzrost jakości do poziomu, którego nie można inaczej osiągnąć w magazynie „Z mojego fachowego punktu widzenia jest to REWOLUCJA w oddzielaniu ZIARNA OD ZIARNA!", dodaje.
Szybkość sortowania jest w pełni kompatybilna z potrzebami przemysłowej manipulacji z ziarnem. Urządzenie charakteryzuje się zdolnością do sortowania na poziomie 3 do 30 ton ziarna na godzinę.

Drugim oferowanym i prezentowanym na Techagro produktem firmy BoMill był sorter bonitacyjny do ziarna IQ. Mowa tu o urządzeniu laboratoryjnym zdolnym do analizowania każdego ziarna za pomocą technologii NIT i posortowania go zgodnie ze składem chemicznym. Wydajność sortera bonitacyjnego do ziarna IQ wynosi 1000 ziaren/min. Twarda pszenica, pszenica i jęczmień są standardowymi płodami, z których każdy ma swoją własną tarczę separującą.

Sortery ziarna IQ mogą wykorzystywać producenci roślin do kontroli takich specyficznych cech ziarna, jak twardość, zawartość protein, skrobi, itp. Można też z niego skorzystać do poprawy jakości materiału siewnego przez usunięcie naruszonych albo zaatakowanych ziaren tak, aby powstała dobra i zdrowa partia materiału siewnego dla potrzeb rozmnażania albo oficjalnych testów. Sorter bonitacyjny do ziarna IQ jest idealnym urządzeniem do laboratoriów badawczych albo placówek rozwojowych przy młynach lub słodowniach, w których może łatwo i w małej skali sprawdzić możliwość sortowania dużych ilości ziarna z wykorzystaniem technologii TriQ.

Sorter IQ jest już dzisiaj zainstalowany w laboratorium Uniwersytetu Mendela w Brnie, gdzie można wykonać analizę próbek zewnętrznych dla zainteresowanych.

Ing. Petr Pawlica, MBA prezentoval na Techagru 2016 nové produkty
Společnost Pawlica s. r. o. na Techagru 2016 vystavovala novinky v novém expozičním stánku
Společnost Pawlica s. r. o. na Techagru 2016 vystavovala novinky v novém expozičním stánku
Společnost Pawlica s. r. o. na Techagru 2016 vystavovala novinky v novém expozičním stánku
Bonitační třídička BoMill TriQ
Společnost Pawlica s. r. o. na Techagru 2016 vystavovala novinky v novém expozičním stánku
Společnost Pawlica s. r. o. na Techagru 2016 vystavovala novinky v novém expozičním stánku
Společnost Pawlica s. r. o. na Techagru 2016 vystavovala novinky v novém expozičním stánku
Bonitační třídička BoMill IQ
Tým společnosti Pawlica s. r. o. na Techagru 2016